Zrób to sam

Zrób to sam.

Jeśli chciałbyś zamontować taras z desek kompozytowych samodzielnie zapraszamy do zadawania pytań. Nasz dział techniczny będzie na nie odpowiadał. Najczęściej powtarzające się pytania będziemy publikowali wraz z odpowiedziami.

 

W systemie tarasowym MEISEN na metr kwadratowy tarasu potrzeba: siedem metrów deski MS 140K25, od 3 do 3,5 metra legara i 18 klipsów.
System tarasowy MEISEN może mieć wysokość 55 mm lub 65 mm w zależności od ułożenia legara. 
Jeżeli podłoże jest stabilne i legary przylegają całą powierzchnią do podłoża należy je rozkładać w rozstawie co maks. 40 cm, na wszystkich innych podłożach takich jak słupki betonowe, konstrukcje stalowe należy zastosować rozstaw legarów co maks. 30 cm.
Do mycia tarasu używamy wody z ogólnie dostępnymi detergentami, do czyszczenia używamy gąbki lub miękkiej szczotki. Można również używać myjki wysokociśnieniowej. W przypadku silnych zabrudzeń, można nałożyć środek tzw. "Aktywna piana" i spłukać pod ciśnieniem.
Najprawdopodobniej zostało nie właściwie przeprowadzone poziomowanie i legarowanie tarasu. Kluczowym elementem gwarantującym długotrwałość położonego tarasu jest właśnie poziomowanie i legarowanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką budowy tarasów kompozytowych.

 

Zapytaj specjalistę

Imię i nazwisko:*
Telefon:*
Województwo:*
E-mail:*
Wiadomość:
Wsparcie
techniczne
ikona Zadaj pytanie do eksperta doradzimy Tobie wybrać optymalne rozwiązanie

601 160 323
Gdzie kupisz
nasze systemy
ikona Proszę wybrać na mapie Polski województwo w celu uzyskania danych kontaktowych do danego przedstawiciela handlowego.

Więcej