Zrób to sam

sam

Zrób to sam.

Jeśli chciałbyś zamontować taras z desek kompozytowych samodzielnie zapraszamy do zadawania pytań. Nasz dział techniczny będzie na nie odpowiadał. Najczęściej powtarzające się pytania będziemy publikowali wraz z odpowiedziami.

 

Jakie ilości deski legara i klipsów są potrzebne do zbudowania 1 metra kwadratowego tarasu?

W systemie tarasowym MEISEN na metr kwadratowy tarasu potrzeba: siedem metrów deski MS 140K25, od 3 do 3,5 metra legara i 18 klipsów.

Jaka jest wysokość systemu tarasowego MEISEN?

System tarasowy MEISEN może mieć wysokość 55 mm lub 65 mm w zależności od ułożenia legara. 

W jakiej odległości od siebie należy rozkładać legary?

Jeżeli podłoże jest stabilne i legary przylegają całą powierzchnią do podłoża należy je rozkładać w rozstawie co maks. 40 cm, na wszystkich innych podłożach takich jak słupki betonowe, konstrukcje stalowe należy zastosować rozstaw legarów co maks. 30 cm.

Czym mogę umyć taras?

Do mycia tarasu używamy wody z ogólnie dostępnymi detergentami, do czyszczenia używamy gąbki lub miękkiej szczotki. Można również używać myjki wysokociśnieniowej. W przypadku silnych zabrudzeń, można nałożyć środek tzw. "Aktywna piana" i spłukać pod ciśnieniem.

Dlaczego deski na moim tarasie łudkują się i mocno uginają?

Najprawdopodobniej zostało nie właściwie przeprowadzone poziomowanie i legarowanie tarasu. Kluczowym elementem gwarantującym długotrwałość położonego tarasu jest właśnie poziomowanie i legarowanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką budowy tarasów kompozytowych.

 

Zapytaj specjalistę

Imię i nazwisko:*
Telefon:*
Województwo:*
E-mail:*
Wiadomość:
Wsparcie
techniczne
ikona Zadaj pytanie do eksperta doradzimy Tobie wybrać optymalne rozwiązanie

601 160 323
Gdzie kupisz
nasze systemy
ikona Proszę wybrać na mapie Polski województwo w celu uzyskania danych kontaktowych do danego przedstawiciela handlowego.

Więcej